Zahradní jezírka

Přemýšlíte, čím si ozvláštnit zahradu? Zvažujete pořízení zahradního jezírka? Obraťte ses důvěrou na nás. Zahradní jezírka realizujeme pro naše zákazníky už od roku 1997. Provádíme realizace zahradních jezírek různých variant, tvarů, rozměrů a hloubek.
Zahradní jezírko pro Vás zkrátka uděláme takové, jaké si přejete a jaké se Vám líbí, prostě podle Vašich představ.
Zahradní jezírka od nás – to je záruka dlouhé životnosti. Pro zahradní jezírka používáme jedny z nejkvalitnějších fólií dostupných na trhu. Udělejte si zahradu či pozemek ještě krásnější díky zahradnímu jezírku!

Materiál pro zahradní jezírka

Pro zahradní jezírka a jejich výstavbu používáme špičkové fólie Likolit. Jde o nevyztužené fólie z měkčeného PVC. Fólie se používají pro vytvoření hydroizolační vrstvy vodních nádrží. Fólie umožňuje provedení hydroizolace nádrže libovolného tvaru.

Zajímá Vás, jak probíhá stavba zahradního jezírka? Připravili jsme pro Vás stránku, na které  popisujeme postup, jak zahradní jezírko vzniká.

Stavba zahradního jezírka

Stavba zahradnho jeírka začíná přípravou terénu, tedy vykopáním prostoru pro samotné jezéírko.Zvažte, jak a kudy se dostane na Váš pozenmek stavební mechanizace. Fólie se při stavbě zahradního jezírka do výkopu volně pokládá, pouze okraje se zahrnou zeminou,nebo přitíží kameny. Před tím, než se začne pokládat fólie, je nutné provést úpravu dna zahradního jezírka. Dno musí být zbaveno kamenů a vyrovnáno 50 mm silnou vrstvou jemného písku, nebo položením textilie FILTEK 1000g/m2.Podklad může být také tvořen betonovou konstrukcí.V tomto případě se hydroizolační fólie podkládá textilií FILTEK 500g/m2.

Při stavbě zahradního jezírka je velice důležitá izolace. Izolace zahradního jezírka musí být provedena v celé své ploše spojitě a vodotěsně. Spoje jednotlivých pruhů fólie se svařují horkovzdušným přístrojem pro svařování PVC-P fólií.

Fóliová izolace umožňuje při stavbě zahradního jezírka jeho provedení prakticky libovolného tvaru s nepravidelně zaoblenými okraji či stupňovitým dnem.

V případě náročnější stavby zahradního jezírka, tedy změn tvaru dna jezírka se obvykle hydroizolace nastřihne, popřípadě se doplní přířezem. Fólie se opětovně svaří. Fólie během montáže nemusí při stavbě zahradního jezírka zcela přesně kopírovat povrch výkopu, drobné zvlnění není závadou, k definitivnímu vytvarování fólie dojde až v důsledku tlaku vody napuštěné do jezírka. Finální úpravu okrajů fólie provádíme až po napuštění jezírka, kdy dojde k dotvarování fólie tlakem vody.

Veškeré prostupy technologických zařízení, jako jsou čerpadla a přepady, musí být provedeny vodotěsně. Vhodné je používat taková zařízení, která provádění prostupů nevyžadují.

Po okraji nádrže nejprve vytvoříme val nad úrovní budoucí hladiny vody. Fólii přetáhneme přez val a okraj fólie zakryjeme zeminou. Okraj jezírka se zpravidla zpevňuje plochými kameny.

V případě, že je dno zahradního jezírka upraveno kameny, nebo jsou-li na dně jezírka umístěny květináče s vodními rostlinami, pokládá se na fólii ochranná textilie FILTEK 300g/m2.

Vlastnosti fólií pro zahradní jezírka

Mechanické vlastnosti:
Fólie LIKOLIT jsou pevné a pružné.

Odolnost proti prorůstání kořínků:
Fólie se vyznačují odolností vůči prorůstání kořínků, nehrozí tedy poškození fólie vodními rostlinami.

Chemická odolnost a UV stabilita:
Materiál fólie je UV stabilizován. Fólie byly zkoušeny dle platných českých norem, posuzováno bylo umělé stárnutí, stárnutí v teple, chování po uložení ve vodních roztocích. Fólie splnily všechna požadovaná kritéria kladená na
hydroizolace z PVC-P.

Dobrá zpracovatelnost materiálu:
Fólie Likolit se svařují běžnými nástroji pro svařování fólií z měkčeného PVC. Teplota horkého vzduchu při svařování se pohybuje v rozmezí 500-600C. Doporučujeme fólie svařovat za teploty okolí +5C.

Cena výstavby zahradního jezírka

Přesné ceny za výstavbu jezírka není možno stanovit bez znalosti alespoň předběžných požadavků zákazníka.

Máte-li zájem, nebo zvažujete-li výstavbu zahradního jezírka, můžete nám poslat na náš email poptávku, ve které bychom potřebovali znát alespoň přibližné rozměry vodní stavby, popřípadě můžete přiložit pár fotografií z daného místa Vaší zahrady. Čím více informací nám pošlete, tím přesnější cenovou nabídku Vám zdarma rádi zašleme obratem nazpět.

Chcete se na cokoliv zeptat ohledně zahradního jezírka? Ptejte se.

Kontaktní formulář

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů

    Menu